Kategorie bloga
Polecam
Odwiedź na Pintereście profil użytkownika Iwona Dziadura Szyciowisko Artystyczne.

Miesięczne archiwum: Luty 2014

Dostałam niedawno przepiękne kawałki materiału, tzw. tłuste ćwiartki amerykańskiej bawełny patchworkowej z motywami kawowymi. Powstały z nich te oto podkładki stołowe.  Uszyte są techniką patchworkową i przyozdobione kwiatową aplikacją. Wypełnienie dałam im z ociepliny poliestrowej, która po przepikowaniu nadaje uszytym rzeczom ciekawą fakturę. Całość kompozycji zamyka lamówka w kolorze kwiatów z aplikacji. Wymiary podkładek to 43cm x 33cm

Podkładki można kupić w sklepie internetowym  www.szyciowisko.pl lub w moim butiku na Artillo  http://artillo.pl/product/podkladki-patchworkowe,114441.html Serdecznie polecam! :)

IMG_0847 IMG_0839

 

Ktoś na forum „Szyjemy po godzinach”  nazwał dziś ten komplecik „modern patchwork” :) Spodobało mi się bardzo! (dzięki Basiu111) Postanowiłam więc tak właśnie zatytułować tego posta. Niech będzie modern! :)

Komplecik składa się z kapturka na imbryk i czterech podkładek pod kubeczki. Wszystko uszyte z bardzo dobrej gatunkowo bawełny. Częściowo jest to bawełna ikeowska, gruba i mięsista, a częściowo typowo patchworkowa, amerykańska bawełna w kropeczki. Wypełnienie stanowi poliestrowa, dość gruba ocieplina, która po przepikowaniu dodała ciekawej faktury uszytym rzeczom, a jednocześnie ociepliła kubraczek, bo przecież taka jego funkcja, by trzymał w dzbanku ciepło jak najdłużej :)

Pikowanie to oczywiście mój ulubiony ostatnio lot trzmiela. Nie mogłam się oprzeć, zresztą świetnie pasuje do całości. Wszystko obszyłam jeszcze lamówką w szare kropeczki i taką samą, lecz o ton jaśniejszą kokardką ozdobiłam kapturek. Zapomniałam jeszcze dodać, że podkładki uszyłam techniką patchworkową i przyozdobiłam delikatną aplikacją.

Całość sami zobaczcie na zdjęciach, choć zapewniam, że zdjęcia nie oddają urody tego szarego kompleciku do herbaty…

Podkładki mają wymiary 21cm x 21cm, kubraczek 27cm x 31cm

IMG_0768-002IMG_0767IMG_0696IMG_0812IMG_0726-003IMG_0731-002