Kategorie bloga
Polecam
Odwiedź na Pintereście profil użytkownika Iwona Dziadura Szyciowisko Artystyczne.

Miesięczne archiwum: Kwiecień 2014

Witam serdecznie! Mam dziś do pokazania narzutę, która powstała trochę z potrzeby chwili i dlatego uszyta jest metodą „przyspieszoną” ;) Wykorzystałam na nią zachomikowany w pracownianych zapasach kupon grubej, angielskiej bawełny w sympatycznej, jesiennej tonacji. Jako wypełnienie użyłam ociepliny poliestrowej, a na spodnią stronę narzuty przeznaczyłam bawełniane płótno w kolorze waniliowym. Całość wykończyłam beżową lamówką i przepikowałam w kwadraty. Wyszło puchato, mięciutko, choć również trochę ciężkawo, ale to ze względu na grubość użytego materiału. Trochę trudno się pikowało właśnie ze względu na ciężar i wielkość narzuty.

Po tych jesiennych klimatach czas na prawdziwie wiosenne „uszytki”. Już gromadzę ładne szmatki na ogromne, kolorowe kwiatki :)) Będą ozdobą szkolnego przedstawienia. Zapewne pochwalę się nimi w kolejnym poście ;)

IMG_1521 IMG_1500 IMG_1499

IMG_1429Z inspiracji niebieskich podkładek powstał wczoraj niebieski kapturek na imbryk. Jego przeznaczeniem nie jest jednak dołączenie do podkładkowego kompletu. Powędruje niedługo do mojej koleżanki, która zgłaszała ostatnio takie „zapotrzebowanie” ;)

Kapturek uszyty jest z tej samej co podkładki, grubej bawełny. W środku wypełnienie z ociepliny poliestrowej. Całość przepikowana moim ulubionym „lotem trzmiela” z wolnej ręki i wykończona granatową lamówką. Lamówkę oczywiście przy wszelkich krzywiznach trzeba ciąć ze skosu, by się dobrze układała, więc i ja taką skośną, obszyłam kapturek. Wisienką na torcie są duże, drewniane guziki i ozdobna patka spinająca brzegi. I tyle :))

 

Zachwyciła mnie niedawno ta liściasta tkanina z Dekorii. Jest to gruba, dość sztywna i mięsista bawełna, a wzór na niej niezwykle delikatny. Postanowiłam, ze względu na tę sztywność właśnie, uszyć z niej stołowy komplecik patchworkowych podkładek. Myślę, że świetnie się do tego nadaje.

4008321127

Podkładki są duże, wygodne i funkcjonalne, a jednocześnie dekoracyjne. Do liściastej tkaniny dodałam ramkę z ikeowskiej bawełny i całość przepikowałam lotem trzmiela przez trzy warstwy. Spód podkładek to płócienko w kolorze wanilii, a wypełnienie tradycyjnie z ociepliny poliestrowej, która doskonale się w tej roli sprawdza. Całość zamyka ruda lamówka. Wymiary: 49cm x 38cm

A oto gotowe podkładki: :)

IMG_1425-001 IMG_1423-001 IMG_1412-002

 

Następne zamówienie dla maluchów ze szkoły podstawowej gotowe. Tym razem szyłam świnki-skarbonki (vel skarbinki) wg powierzonego wzoru.  Uszyłam je z bawełnianego płócienka w kolorze różowym, usztywnionego ociepliną i przepikowanego tak, by ryjek uwypuklić techniką trapunto. Niestety, na zdjęciu mało widoczne zarówno pikowanie jak i ryjek. Musicie uwierzyć na słowo ;) Zabawki mają wypełnienie poliestrowo-silikonowe, lekkie, miękkie i antyalergiczne. Duża kieszeń z tyłu służy do przechowywania dziecięcych skarbów ;)

Miałam okazję zobaczyć reakcję dzieciaków kiedy oglądały pierwszą świnkę… b e z c e n n y  to był widok! :))   Ale domyślam się, że moja mina na ich reakcję mogła wyglądać podobnie!  ;)))

IMG_1324IMG_1317IMG_1320