Kategorie bloga
Polecam
Odwiedź na Pintereście profil użytkownika Iwona Dziadura Szyciowisko Artystyczne.

Miesięczne archiwum: Czerwiec 2014

Praca nad gobelinem posuwa się zgodnie z harmonogramem i właśnie osiągnęła półmetek :) Zdjęcia, które robiłam w dzisiejszy bardzo pochmurny i deszczowy dzień nie są wybitne, ale półmetek is półmetek, więc trzeba się pochwalić! ;))

IMG_2016 IMG_2008-001 IMG_2019

hm… bardzo jestem ciekawa, czy Pani Agnieszka czasem tu zagląda…? :)

 

Skoro jest półmetek, to może jest też ćwierćmetek… ;)  Gobelin właśnie osiągnął to stadium ;)) Dziś wklejam tylko zdjęcie i zmykam spać, bo północ już dawno minęła, a od świtu dalsza praca…

IMG_1954

Witam serdecznie! :)

Na blogu cisza od paru dni, ale w pracowni praca wre. Powstaje nowa wersja gobelinu sprzed lat. Powolutku go na ramie tkackiej przybywa i już zaczyna „coś widać”, więc postanowiłam pokazać etap na dziś.

Wygląda to tak:

IMG_1951

Gobelin tkany jest w pozycji poprzecznej, by łąkowym trawkom nadać lekkości i smukłości. Po zakończeniu zawiśnie oczywiście w pozycji poziomej. Miłego wieczoru wszystkim życzę :)

 

Od paru dni pracuję nad repliką swoich „Dmuchawców” sprzed wielu lat. Aby znów wejść w ten ulotny, dmuchawcowy klimat i utkać nową wersję dawnego gobelinu, przeglądałam dziś sobie zdjęcia i obrazy mniszka w sieci… Przy okazji znalazłam coś, co bardzo chcę tu wkleić.  Sama autorka o to prosi, więc wklejam i zachęcam innych, wklejajcie na swoich blogach!

Tekst pochodzi ze „Straganu na Słowiańskiej”, http://stragannaslowianskiej.blogspot.com/2013/06/grafika-na-bawenie-dmuchawce.html

APEL :-)

Zdecydujmy się na kupno prezentów od drobnych przedsiębiorców, ze sklepu z rękodziełem, od sąsiada, który robi wszystko, aby utrzymać swój sklepik, od przyjaciółki, która wytwarza niepowtarzalne rzeczy, od tego, który oparł się globalizacji w naszych okolicach… Zróbmy tak, aby nasze pieniądze dotarły do zwykłych ludzi, którzy ich potrzebują, nie do firm międzynarodowych i wielkich przedsiębiorców, którzy płacą zbyt mało swoim pracownikom i przemieszczają firmy w inny koniec świata… robiąc tak więcej osób będzie mogło przeżyć rok i utrzymać chociaż siebie,nie mówiąc o utrzymaniu rodziny. Jeśli się zgadzasz, skopiuj to i wklej na swojej tablicy.