Kategorie bloga
Polecam
Odwiedź na Pintereście profil użytkownika Iwona Dziadura Szyciowisko Artystyczne.

Miesięczne archiwum: Lipiec 2014

Parę dni temu wzniosłam się na wyżyny tkackie ;)) Gobelin przeszedł w fazę, w której do dalszej pracy potrzebne jest rusztowanie. Moje zbudowane jest ze stabilnego stołu i stołeczka, który na nim stoi, oraz krzesła, po którym wdrapuję się na tę konstrukcję :)

Wygląda to z grubsza tak:

IMG_2064 IMG_2071 IMG_2076 IMG_2075

Trwam sobie od wczoraj w takim cudnym błogostanie i trochę boję się pisać, żeby go nie spłoszyć… A z drugiej strony bardzo chcę się podzielić swoją radością, że poznałam osobiście tę niezwykłą parę, Grażynkę i Macieja z „Kramu z tradycjami”.

IMG_2024 IMG_2023

Wpadli do mnie na chwilkę i przez tę chwilkę, za ich sprawą, niespodziewanie ożyła moja uśpiona od prawie roku hafciarka. Okazało się, że nie taki diabeł straszny! Jest nawet nadzieja, że polubię haftowanie! ;) Pierwszy hafcik wygląda tak:

IMG_2036

To gotowiec, z dołączonych do maszyny wzorów, ale pierwsze koty za płoty! Jak tylko skończę gobelin, zabieram się za naukę haftowania. Warto, bo tak oto wyglądają profesjonalne hafty, opracowane przez Macieja i przetworzone przez Grażynkę w przecudnej urody poszewki na jaśki, które mi zostawili w prezencie :)

IMG_2032

Jasieczki są dopracowane i dopieszczone do granic możliwości. Oczu nacieszyć nie sposób :)) Jakże dużo się jeszcze muszę nauczyć… ;)

Grażynka, Maciej, dziękuję! :))

Wszystkie piękne haftowane i szyte przez Grażynkę rzeczy można podziwiać tu:

http://www.kramztradycjami.pl/Galeria/

http://www.kramztradycjami.pl/Kram/

https://www.facebook.com/KramZTradycjami?ref=hl