Kategorie bloga
Polecam
Odwiedź na Pintereście profil użytkownika Iwona Dziadura Szyciowisko Artystyczne.

Miesięczne archiwum: Luty 2015

Całkiem niespodziewanie z wymiany kilku zdań nt. „kołderki dla Igi” z pewną bardzo sympatyczną kobietą, powstał duplikat panelu głównego tamtej kołderki.  Właścicielka sama stworzy sobie nową jej wersję.  No a ja już teraz jestem strasznie ciekawa co też z tego powstanie!!!  :))  Mam nadzieję, że się pochwali… Dorotka..? Pochwalisz się? ;))

A to nowa wersja tamtego panelu:

IMG_3787

Podobny, prawda? :))

http://blog.szyciowisko.pl/kolderka-dla-igi-c-d

 

Witam cieplutko! Mam Wam dziś do pokazania coś nowego, cieplutkiego i puchatego ;)) Leży tuż obok i cieszy moje oczy, choć mam nadzieję, że niedługo znajdzie swojego nowego, małego właściciela… bo ja niestety,  jestem już zbyt dużą dziewczynką… a szkoda! ;)

A wszystko zaczęło się od tego, że niedawno kupiłam zabawny panel amerykańskiej patchworkowej bawełny. Nie poleżał długo, bo kusiło mnie niezmiernie przerobienie go właśnie na kołderkę dla malucha. No i jest! Dziś skończyłam szyć i pikować :) Powiem nieskromnie, że z efektu jestem bardzo zadowolona,  a i sama praca sprawiła mi dużo frajdy. Zresztą zobaczcie sami:

IMG_3716

Kołderka uszyta jest metodą patchworkową i gęsto przepikowana

IMG_3669

Do środka dałam dwie warstwy silikonowej ociepliny. Wierzch kołderki wraz z pierwszą warstwą ociepliny jest przepikowany ściegiem ozdobnym, druga warstwa już tylko po szwach. Dzięki temu kołderka jest puszysta i miękka. Na spodnią stroną dałam jasnoszarą bawełnianą pepitkę rozszytą pasem w szare sówki.

IMG_3674IMG_3702

Kołderka dla malucha ma wymiary 95cm x 138cm

Serdecznie polecam! :))

 

Całkiem niedawno popełniłam takie  oto fioletowe szaleństwo ;) Tylko dla miłośników śliwek i różnych odcieni fioletowej barwy… O dziwo, ja się do tych ostatnich nie zaliczam, choć od pewnego czasu zadziwiająco często sięgam po szmatki w tym kolorze ;)

Dziś chcę Wam pokazać bieżnik. Zainspirował mnie kawałek pięknej bawełny w bratki. Jest tak ładna, że żal mi było ją ciąć na kawałki. Powstały więc duże kwieciste panele, które uzupełniłam patchworkowymi „przerywnikami” ;))

IMG_3639IMG_3599IMG_3592IMG_3660IMG_3667

Bieżnik ma wymiary 33cm x 145cm. Wierzch uszyty jest z bawełnianych tkanin, wypełnienie to włóknina silikonowa. Spodnia strona to bawełna w drobniutką szarą pepitkę. Całość przepikowana przez trzy warstwy materiału i wykończona lamówką.

Serdecznie polecam wszystkim miłośnikom patchworków i fioletów ;)

A do kupienia jest na Artillo (wejście z bloga) lub w moim sklepiku www.szyciowisko.pl