Kategorie bloga
Polecam
Odwiedź na Pintereście profil użytkownika Iwona Dziadura Szyciowisko Artystyczne.

Miesięczne archiwum: Marzec 2015

Witam Was cieplutko! :)

Tak trochę z kronikarskiego obowiązku dodaję dzisiejszy wpis na blogu. Uszyłam ostatnio strój marchewki na szkolne przedstawienie. Projekt był polecony, moje tylko materiały i wykonanie.

Materiały jakich użyłam to bawełniane płótno w kolorach pomarańczowym i kremowym, oraz zielonym na listki. W środek dałam ocieplinę silikonową i przepikowałam miejscowo.

Do kompletu jest czapeczka z listkami uszyta z tych samych materiałów.

Wielkość 45cm x 65cm … to chyba karotka? ;))

IMG_4177

 

Wiosna zawitała do mojego szyciowiska! :)

IMG_4024IMG_4030

Od paru dni szyję komplecik (kołderka + poduszeczka) dla chłopca. Kołderka jest już gotowa, Mama Igorka zaakceptowała ;) więc jest ok! Niedługo pokażę Wam całość, a dziś tylko kilka zdjęć samej kołderki.

IMG_4016IMG_4069IMG_4070IMG_4072

IMG_4115IMG_4117-002

 

Wymiary to 100 x 135cm, uszyta jest metodą patchworkową z bawełnianych tkanin w kolorach seledynowo-pomarańczowych, zgodnie z zamówieniem Pani Moniki :) Wiosennie jest i radośnie, więc i panel główny nie mógł być inny… i tak oto powstała Igorkowa łąka ;)

Wypełnienie kołderki uszyłam z mięciutkiej i antyalergicznej, silikonowej ociepliny, a spodnia strona to szara pepitka rozszyta pasem szarych sówek. Całość przepikowana po szwach, a panel łąki dodatkowo ozdobnym lotem trzmiela, a jakże, łąka to łąka! :)) Jeszcze wspomnę o niebieskiej ramce, bo tę z kolei przepikowałam w ślimaczki ;)

Kołderka wykończona jest zieloną lamówką w białe kropeczki.

Pozdrawiam zaglądających na tę stronkę! :) Miłego wieczoru Wam życzę!

A jeśli ktoś ma nieodpartą ochotę zostawić tu komentarz, moja radość będzie ogromna! ;))

IMG_4150-001

A tu jeszcze poduszeczka do kompletu :) Wymiary 40cm x 60cm

 

 

Kilka dni mnie tu nie było… No cóż, zdarza się ;) Ale w międzyczasie powstał patchworkowy obrusik w wiosennej tonacji. Myślę, że pięknie by się prezentował nakrywając np.  duży, ogrodowy stol… Albo ogrodową huśtawkę… Albo cokolwiek innego ;) Wedle uznania! :))

Obrus uszyty jest z bawełnianych tkanin, wypełnienie z włókniny silikonowej, spodnia strona to bawełna w kolorze waniliowym. Ma kształt kwadratu o wymiarach 140cm x 140cm.

Całkiem spora powierzchnia do pikowania, prawda? :) A przepikowałam go gęsto, używając tym razem różnorodnych ściegów i wzorów. Trudno mi się było zatrzymać i trwało to pikowanie prawie tydzień! Też mnie dziwi, że tak długo. A jeszcze zakańczanie nitek przede mną :) Oj, tego to nie lubię…

Patchwork ten wygląda tak:

IMG_3924IMG_3958IMG_3953IMG_3837IMG_3810IMG_3845IMG_3821