Kategorie bloga
Polecam
Odwiedź na Pintereście profil użytkownika Iwona Dziadura Szyciowisko Artystyczne.

Miesięczne archiwum: Maj 2015

No to mam już nowy komplecik czekoladowych podkładek. Okazuje się, że łatwiej uszyć, niż zdjęcia wstawić na bloga ;) Ech, ten nieznośny brak czasu…

Z zaplanowanych czterech sztuk, niespodziewanie znów zrobiło się 12, ale całkiem nieźle mi się szyło. Być może dlatego, że te kolorowe kosteczki bardziej mi się podobają :) Zdjęcia chyba nie oddają ich faktycznej urody… powiem trochę nieskromnie ;))

Użyte materiały to oczywiście bawełna, wypełnienie to włóknina silikonowa, spód zrobiłam z gładkiej bawełny w kolorze wanilii. Pikowanie jest proste, po szwach kwadracików + lot trzmiela po całej brązowej części podkładek.

Wymiary to 35cm x 50cm

IMG_4324IMG_4320-001IMG_4340

Ciąg dalszy podkładkowej serii to powtórka szarych kropeczek z serduszkami. Wierzchy już mam uszyte, jutro czeka mnie „kanapkowanie” i pikowanie. Można je podejrzeć tu:

http://blog.szyciowisko.pl/wp-admin/post.php?post=1076&action=edit

 

Szyłam ostatnio całkiem spory komplecik podkładek stołowych. Zamówienie opiewało na 12 szt. Dla mnie to mega dużo, bo mój stół by tej ilości z pewnością „nie ogarnął” ;) choć wcale do malutkich nie należy!

Bazą kolorystyczną tego podkładkowego kompletu była czekoladowa bawełna w białe groszki. Dobrałam do niej różnokolorowe zestawy innych kropeczek tak, aby każda podkładka była inna, a jednak razem tworzyły spójną całość. Każda podkładka przyozdobiona jest jeszcze serduszkową aplikacją i przepikowana gęstym ściegiem ozdobnym przez trzy warstwy materiału. Ten ozdobny ścieg to oczywiście mój ulubiony lot trzmiela, ale dołożyłam też trochę bąbelków, które też coraz bardziej lubię ostatnio :)

IMG_4245IMG_4294IMG_4287IMG_4283IMG_4264

Wymiary podkładek to 35cm x 50cm.

Wierzch uszyty jest z bawełnianych tkanin, spód z bawełny w kolorze waniliowym, a wypełnienie to włóknina silikonowa.

No to zabieram się za następny podkładkowy komplecik, tym razem znacznie mniejszy, bo ma być cztery sztuki… za to też w brązach! :) Niebawem go zaprezentuję!