Kategorie bloga
Polecam
Odwiedź na Pintereście profil użytkownika Iwona Dziadura Szyciowisko Artystyczne.

Miesięczne archiwum: Maj 2016

:-) Jakiś czas temu spodobał się komuś mój pierwszy, lub jeden z pierwszych, uszytych przeze mnie patchworków. Zostałam zmobilizowana do uszycia jego repliki i to w wersji zdublowanej, ale ze względu na niedostępność tamtych tkanin (pochodzących wtedy głównie z odzysku lub jakichś starych, bliżej nie określonych zapasów) te nowe patchworki uszyłam z nowoczesnej, patchworkowej bawełny.

Wzory tych tkanin są podobne do pierwowzoru, czyli bawełna w stylizowane kwiaty, tonacja też jest podobna, ale zdecydowanie przyjemniej się teraz szyło! :) I tylko żałowałam, że te kwadraciki pikowane były wtedy jedynie w szwach, bo chętnie  dołożyła bym teraz jakieś odrobinkę ciekawsze pikowanie… ;)

Ach, pochwalę się Wam, że dostałam wczoraj niezwykły prezent! Całą książeczkę przecudnych wzorów pikowań!  Jestem zachwycona! :) Zostaje tylko szyć, szyć, szyć, by je wszystkie wypróbować ;))  Bogusia, Krysia, dziękuję Wam bardzo! Cudna niespodzianka! <3 :))

Narzuty patchworkowe w nowej wersji prezentują się tak :

IMG_6130IMG_6123IMG_6115IMG_6119IMG_6151

Obie narzuty patchworkowe mają wymiary 240cm x 130cm,

patchworkowe poszewki na poduszkę to 50cm x 70cm.

Uszyte są z bawełny 100%, wypełnienie z włókniny silikonowej.

 

Oto niedawno uszyty komplecik składający się z narzuty na łóżko i zasłon z motywami lotniczymi. Wszystko uszyte z bawełnianego płótna. Wkład narzuty również jest bawełniany. Elementy lotniczej dekoracji i litery to aplikacja. Wzór tego kompletu został mi powierzony do uszycia, nie jestem jego autorką.

Narzuta ma wymiary 240cm x 140cm, jest przepikowana w rąby stanowiące przedłużenia linii skośnych z wzoru.

Zasłony szyte są na okno o szer. 180cm i wys. 240cm.

Trochę zabawy miałam z zasłonkami, gdyż naszyta aplikacja wymusiła dołożenie po lewej stronie podszewki. Nie jest to bardzo trudne do uszycia, kiedy się dysponuje dużym stołem, lub choćby dużą powierzchnią wolnej podłogi. Obie warstwy zasłonek powinny być idealnie rozciągnięte na płaskiej powierzchni i dopasowane, by uniknąć po uszyciu nierówności i niechcianych fałdek… udało się, uff! ;)

Dużym wyzwaniem było też zrobienie w miarę dobrych fotek, tak by uniknąć zbyt dużych kontrastów lub całkowitego prześwietlenia części zdjęcia z białą zasłonką na tle słonecznego okna balkonowego. Efekt tych zmagań nie jest idealny  ;) i wygląda tak:

IMG_6040IMG_6036IMG_6055IMG_6067IMG_6066IMG_6065IMG_6047