Kategorie bloga
Polecam
Odwiedź na Pintereście profil użytkownika Iwona Dziadura Szyciowisko Artystyczne.

Miesięczne archiwum: Czerwiec 2016

Mam dziś trochę luzu, gdyż maszyna do szycia pojechała na rekonwalescencję do serwisu ;) Zajęłam się więc rzeczami zaległymi… Najprzyjemniejszą z nich było ubranie mojego kuchennego okna w nowe zazdrostki. Dostałam je od Grażynki z „Kramu z tradycjami” w ramach tzw. szyciowej „wymianki”.

„Kram z tradycjami” to miejsce absolutnie magiczne, niezwykłe i godne polecenia! Zaglądajcie :))

http://www.kramztradycjami.pl/Kram/

A moje „nowe” kuchenne okno wygląda teraz tak:

IMG_6225IMG_6226IMG_6239IMG_6258IMG_6260IMG_6269

Fotografowanie białych firaneczek na tle okna w słoneczny dzień to spore wyzwanie dla fotografa-amatora! Większość zrobionych zdjęć trafiła do kosza, ale na kilku co nieco widać :) Cudny jest ten mały, niebieski haft opoczyński i pięknie komponuje się z ozdobioną haftem angielskim falbanką. Całość jest absolutnie zachwycająca!  Grażynko, dziękuję! :)

 

 

 

Po ostatnio szytych bliźniaczych narzutach pozostało mi trochę ładnych szmatek w kwiatuszki, między innymi przepięknej urody materiał w kwiaty kwitnącej jabłonki. Nie mogłam się oprzeć i powstała z nich patchworkowa poszewka na poduszeczkę. To prezent dla kogoś wyjątkowego, mam nadzieję, że sprawi miłą niespodziankę :)

Poszewka ma wymiary 75cm x 55cm (wewnątrz 65cm x 45cm) Wierzch jest patchworkowy, przepikowany ozdobnie przez trzy warstwy materiału (w środku ocieplina silikonowa) Spodnia strona to brudnoróżowa bawełna w kropeczki.

Całość jest słodka i wygląda tak oto:

IMG_6198IMG_6200IMG_6193IMG_6206

Jak Wam się podoba? :))

Pozdrawiam serdecznie i znów znikam na dłuższy czas, gdyż moja maszyna wymaga wizyty serwisie i nie mam pojęcia jak długo to potrwa… oby szybko! :)