Kategorie bloga
Polecam
Odwiedź na Pintereście profil użytkownika Iwona Dziadura Szyciowisko Artystyczne.

Miesięczne archiwum: Grudzień 2016

Te mocno jaskrawe serwetki patchworkowe uszyłam dla pewnej miłośniczki właśnie takich mocnych kolorów.

(kliknij, aby powiększyć zdjęcia)

Uszyłam je z bawełnianych tkanin z wypełnieniem również bawełnianym, spód to białe płótno. Przepikowałam ozdobnym ściegiem przez trzy warstwy materiałów i wykończyłam amarantową lamówka w białe kropeczki.

Powiem szczerze, że zrobienie dobrych kolorystycznie zdjęć takim intensywnym kolorom jest bardzo trudne. Zieleń, jakiej użyłam, w naturze jest mniej intensywna niż na zdjęciach. Być może połączenie jej z amarantowym różem sprawiło, że matryca w aparacie odmówiła mi współpracy… ;)  W każdym razie w naturze kolory te zdecydowanie bardziej ze sobą współgrają… choć to zestawienie i tak wydaje mi się mocno ryzykowne :) A Wy co o nim myślicie?

serwetki patchworkowe

 

 

Uszyta z bawełnianych tkanin, makatka sensoryczna „motoryzacyjna”, to prezent świąteczny dla małego chłopca, więc musiała być gotowa na czas. Kilka zarwanych nocek i oto jest! ;) Szyłam tę makatkę mieszaną metodą: patchworku, aplikacji oraz „techniki własnej”. I to właśnie owa „technika własna” dostarczyła mi najwięcej emocji i fantastycznej zabawy przy tworzeniu tej pracy ;)

Makatka sensoryczna

 

 

kliknij, aby powiększyć zdjęcia

 

Ponieważ jest to nie tylko ozdoba pokoju dziecka, ale również zabawka edukacyjna, to kilka elementów jest ruchomych. Użyłam mocowania na rzepy (samochód, koła, światła) lub tasiemkę, po której może się przesuwać drugi samochodzik. Jest też otwierana klapa samochodu, a pod nią kilka filcowych „śrub” do „odkręcenia” kluczem filcowym. Dystrybutor paliwa ma zawieszony na tasiemce, ruchomy element do nalewania paliwa. W garażu stoi samochód (widoczny tył, kieszonka zamiast bagażnika) Dwa pozostałe samochody również mają kieszonki „bagażowe”. Drzwi garażu są otwierane. Po lewej stronie, na dole makatki, są trzy spore kieszenie. Włożyłam w nie narzędzia zrobione z filcu, ale zapewne kiedyś znajdą się tam inne skarby ;)) I o to chodzi!

Gotowa makatka ma wymiary 100cm x 160cm (+ szelki)

Uszyta jest z bawełnianych tkanin z wypełnieniem z ociepliny bawełnianej.

Szyłam niedawno patchworkową narzutę-siedzisko na narożną kanapę. Wytyczne, jakie otrzymałam to: ma być sielsko, swojsko, w kratkę. No to powstała narzutka „kratka w kratkę” :) Mam nadzieję, że jest wystarczająco sielska… i że nowa właścicielka z przyjemnością podmieni na nią zalegający na kanapie kocyk ;) Na razie wiem, że Wnuczce, która ją dla Babci zamówiła, narzutka się spodobała, reszta okaże się w Wigilijny Wieczór, podczas rozpakowywania prezentów :) Ach, ta magia Świąt…

Narzuta uszyta oczywiście z bawełny, wypełnienie to włóknina silikonowa. Całość przepikowałam przez trzy warstwy materiału zakochanym trzmielem i wykończyłam lamówką.

Było trochę problemu z wszyciem lamówki na tym wewnętrznym kącie prostym, ale to jakoś „rozgryzłam” ;) Gdyby ktoś potrzebował porady (bo nie tak łatwo o nią w sieci, sprawdziłam) to piszcie śmiało, podpowiem! :))

A teraz fotki. Proszę bardzo :)

narzuta-siedzisko na kanapę narożnąpatchworkowa narzuta na kanapę narożnąimg_7067img_7072