Kategorie bloga
Polecam
Odwiedź na Pintereście profil użytkownika Iwona Dziadura Szyciowisko Artystyczne.

Miesięczne archiwum: Czerwiec 2017

Patchwork – „motoryzacyjna” narzuta dla chłopca :) Dziś ją skończyłam i natychmiast pokazuję ;))

Narzuta powstała z użyciem bardzo ładnych, bawełnianych  paneli z kolekcji Roberta Kaufmana Ready To Go Bermuda oraz Ready To Go Primary. Jako wypełnienie użyłam włókniny silikonowej, dzięki czemu narzuta jest leciutka, miękka i puszysta. Może służyć nie tylko jako narzuta, ale też letnia kołderka, pled, czy kocyk dla dziecka :)

Gęste pikowanie sprawiło, że narzuta ma ciekawą fakturę, a dodatkową zaletą jest to, że nie wymaga prasowania! To chyba ucieszy każdą mamę, prawda? ;))

Wymiary to 136cm x 198cm

 

 

 

Uszyłam wczoraj na prezent takie maleństwo o wymiarach 45cm x 60cm. Docelowo ma służyć jako nakrycie na pralkę ;) Mam nadzieję, że się spodoba :))

Materiały, jakich użyłam to oczywiście bawełna, wypełnienie poliestrowe igłowane, które ostatnio bardzo polubiłam. Na spodnią stronę dałam kwiecistą bawełnę, co sprawia, że serwetka może być używana dwustronnie.

Serweta jest przepikowana. Wykorzystałam tu naturalny wzór materiału. Przeszycia poprowadzone po liniach wzoru pięknie go, moim zdaniem, uwypukliły :) Takie pikowanie dobrze się sprawdza przy tkaninach o wzorach geometrycznych, czy w jakiś sposób równomiernie powtarzalnych. Polecam :))

Dokończyłam dziś szycie tego, przed rokiem zaczętego topu i tylko takim cudem, w tak szybkim tempie udało mi się uszyć tę nową, patchworkową narzutę – Szmaragdowa :) Tak ją nazwałam… ciekawe czemu? ;))

Uszyta jest z pięknych bawełnianych tkanin,  m.in. firmy Moda z zaprojektowanej przez studio Basic Grey kolekcji Jovial, Kona Roberta Kaufmana, oraz wplecionych między nie kawałków batiku… Wypełnienie to włóknina poliestrowa igłowana, spodnia strona również bawełenka w kolorze szaro-oliwkowym. Przepikowałam całość tym razem inaczej niż zwykle, ale lot trzmiela nijak mi tu nie pasował.

Narzuta jest szyta na podwójne łóżko, ma wymiary 2,2m x 1,9m

 

 

 

To było prawdziwe wyzwanie i test na cierpliwość ;) Patchworkowe pasiaki.

Ogromna ilość cieniutkich paseczków i mnóstwo czasu poświęconego na ich zszycie, a w efekcie powstały dwa komplety patchworkowych zasłonek i lambrekinów. Docelowo mają ozdobić wykuszowe okna na poddaszu. Wydaje mi się, że to idealne miejsce dla takich projektów :))

Zasłonki mają wymiary 1m x 2m Uszyte są z bawełnianych tkanin, na bawełnianej podszewce i dodatkowo przepikowane lotem trzmiela po całości. Pomyślałam sobie, że takie pikowanie wzmocni i ustabilizuje wewnętrzne szwy, aby po praniu nie było problemu z ich rozprasowaniem.

Lambrekiny mają wymiary 175cm x 40cm. Użyłam bawełny oraz włókniny poliestrowej igłowanej jako wypełnienia. Całość również przepikowana.

Prezentują się tak oto:

A żeby zasłonki nie czuły się na tym poddaszu osamotnione, to do kompletu powstały 4 pasiaste poduchy! :D

Wymiary poduszek to 75cm x 45cm. Uszyte z tych samych tkanin co zasłonki, z wypełnieniem poliestrowym igłowanym i podobnie przepikowane. Tył uszyty z gładkiej bawełny w kolorze cielistym. Poduszki zapinane są na zamki błyskawiczne. Całość wykończona dwukolorową lamówką.

Wyglądają tak: