Kategorie bloga
Polecam
Odwiedź na Pintereście profil użytkownika Iwona Dziadura Szyciowisko Artystyczne.

Miesięczne archiwum: Marzec 2018

Niedawno ktoś mnie poprosił abym uszyła pokrowiec na sokownik. Trochę się zdziwiłam… po co przykrywać sokownik? ;) ale widocznie czasem trzeba, więc, aby sprostać wyzwaniu wymyśliłam kapturek w kształcie stożka ściętego.

Uszyłam go z ośmiu klinów. Materiał to bawełniany batik, przepikowany na włókninie poliestrowej igłowanej, podszewka to bawełniane płótno. Całość wykończona bawełnianą lamówką.

 

Kapturek na sokownik ma wymiary 48cm wysokości, średnica góry to 15cm, dołu 33cm.

Krasnal Hałabała będzie dziś głównym bohaterem mojego wpisu, a to dlatego, że dostałam najmilsze z możliwych, podziękowanie za moją pracę! :) A wszystko to za sprawą pacynki, którą niedawno szyłam w wielkim pośpiechu, by zdążyć na czas. Pani, która ją zamówiła napisała, że ma duży problem, bo … wnuczek nie chce oddać Krasnala do przedszkola, tak bardzo mu się podoba :)) Miód na moje serducho! <3

I taki cudny zastrzyk pozytywnej energii stał się dziś świetną motywacją, by lekko odkurzyć bloga i serdecznie powitać wszystkich tu zaglądających z nadzieją, że tym razem zastaną nowy wpis… ( Cześć Kasiu! :))

Chyba pora przedstawić głównego bohatera tego zamieszania… Oto i on w całej swojej, krasnalowej okazałości:

Krasnal Hałabała

Pierwowzór pacynki wzorowałam na okładce książeczki Lucyny Krzemienieckiej „Z przygód Krasnala Hałybały” wydanej przez Naszą Księgarnię. (To zresztą jedna z moich ulubionych książeczek dzieciństwa…) Dzisiejszy krasnal to już druga wersja tej lalki. Pierwszą szyłam kilka lat temu i możecie ją podejrzeć tu:

http://www.szyciowisko.pl/?21,pacynka-krasnal-halabala

Ważnym, dodatkowym elementem nowej pacynki są nogi. W ogóle całe szycie zaczęłam właśnie od… butów! :) Po kilku szkicach i jednej rozłażącej się parze kamaszy, wreszcie powstała satysfakcjonująca mnie wersja. Dalsza praca przebiegała już gładko, łapki, kubraczek, twarz namalowana farbkami do tkanin…

Dłuższą chwilę spędziłam na zastanawianiu się jak wszyć brodę, bo grube, wełniane nitki okazały się za grube, by je zwyczajnie zaszyć w środku i odwrócić na prawą stronę. Ostatecznie zdecydowałam się wszystkie elementy głowy połączyć ze sobą zygzakiem, a głowę do tułowia przyszyć ręcznie.

Pacynka Krasnal Hałabała, wykonana z bawełnianych tkanin, wypełnienie niektórych elementów z włókniny silikonowej. Wymiary 76cm x 44cm

Mam nadzieję, że podzielacie opinię tego miłego przedszkolaka, o którym wspomniałam na początku..? :))