Kategorie bloga
Polecam
Odwiedź na Pintereście profil użytkownika Iwona Dziadura Szyciowisko Artystyczne.

Witam serdecznie! :) Mam Wam dziś do pokazania świeżo uszyty, stołowy komplecik, który wprost idealnie wpisał mi się w aurę, jaką mamy za oknem. Jesienne już kolorki, ale za to całkiem jeszcze wakacyjny motyw, ważki i motyle.

Komplecik ten składa się z bieżnika oraz ocieplacza na imbryk. Uszyłam go z doskonałej jakości bawełnianych tkanin i przepikowałam ozdobnie przez trzy warstwy materiału. Tym razem jako wypełnienia do bieżnika użyłam ociepliny silikonowej, która jest bardziej miękka niż ta poliestrowa, a także  nadaje pracy wyjątkowej puszystości i lekkości. Wadą takiej ociepliny jest absolutny zakaz prasowania uszytych z niej rzeczy, ale patchwork z reguły i na szczęście, nie wymaga prasowania :)

Jako wypełnienie do kapturka użyłam ociepliny poliestrowej. Chciałam, by zachował on swoją formę i pewną sztywność, a ocieplina poliestrowa świetnie się właśnie w tej roli sprawdzi.  Choć jej prasowanie także jest mocno niewskazane! ;)

Zużyłam na ten patchwork resztkę zachomikowanej głęboko na bliżej nie określoną okazję , pięknej bawełnianej tkaniny, ale niech tam dobrze służy nowej właścicielce! :)

IMG_2817IMG_2826IMG_2822IMG_2863IMG_2832IMG_2834

 

2 odpowiedzi na „Ważki i motyle

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge